Poetna stranica 28.03.2024.  11:58
Završen 11.Bled Cup F3J
Nakon 13 natjecanja u 11 razlièitih evropskih država završena je meðunarodna sezona natjecanja u kategoriji F3J. Posljednje natjecanje kao i proglašenje ukupnih rezultata održalo se na Bledu 11-12.09.2004. Sudjelovala su
74 natjecatelja iz 10 evropskih država - Slovenije, Hrvatske, Slovaèke, Njemaèke, Maðarske, Bugarske, Èeške,
Nizozemske, Belgije i Italije. Hrvatsku delegaciju èinilo je 7 èlanova sa obiteljima, 5 seniora i 2 juniora. Vremenska situacija u oba dana je bila dobra omoguæivši natjecateljima kvalitetno natjecanje. To se pokazalo i na bodovnoj listi gdje je za ulazak u finale trebao 4984,1 bod od maksimalnih 4999,00 bodova ili èak 99,70% uèinkovitosti. Nakon 6 turnusa kvalifikacija u finale su ušla 2 hrvatska predstavnika. Saša Peæinar kao 5 sa 4994,8 bodova (99,92%) i Damir Kmoch kao 11 sa 4985,3 boda (99,73%). Pred finale se vrijeme  pogoršalo, nagovještavajuæi kišu i otežavajuæi letenje. Ipak, nakon 2 finalna starta, prvo mjesto osvojio je Filip Kolb iz Njemaèke, Damir Kmoch osvojio je 6 mjesto, a Saša Peæinar 9 mjesto. U Konaènom poretku lige na prvom mjestu je Filip Kolb dok je  Saša Peæinar osvojio je 7 mjesto od ukupno 369 natjecatelja. Kako su prošli ostali naši predstavnici možete vidjeti na sljedeæem linku:

Od ove godine formirao se i kup 4 države koji èine Hrvatska, Slovenija, Maðarska i Slovaèka, a proglašenje æe se održavati svake godine na Bledu. Za ovu godinu 1. mjesto osvojio je Primož Rižner iz Slovenije, a Saša Peæinar je bio drugi.

Autor: Saša Peæinar, 25.09.2004.