Poetna stranica 25.04.2024.  14:13
Blanik kup Osijek 11.studenog 2006.

IZ RADA AEROKLUBA  «KRILA KOPRIVNICE»

BLANIK KUP „OSIJEK 2006.“

Na sam dan svetog Martina, u subotu, 11. studenog, na osjeèkoj sportsko-poslovnoj zraènoj luci kod Èepina, održano je natjecanje u preciznom slijetanju jedrilicom.  Natjecanje je organizirao aeroklub „Osijek“, a unatoè Martinju, svi su piloti – natjecatelji bili potpuno trijezni.

Cilj natjecanja je precizno sletjeti u polje odreðenih dimenzija, te se zaustaviti što je moguæe bliže toèci koja je obilježena u polju, tzv. nultoj toèci. Kako se radi o polju relativno malih dimenzija za slijetanje, svrha ovog natjecanja je trening pilota za vanaerodromska slijetanja, a do kojih može doæi prilikom dužih preleta jedrilicom.

Meðu 17 natjecatelja iz aeroklubova „Osijek“, „Slavonski Brod“ i „Krila Koprivnice“ nastupili su i koprivnièki piloti jedrilice Karlo Kolšek i Goran Kolšek.

Uspjeh koprivnièkih pilota unatoè jakom boènom vjetru

Samo natjecanje održano je po vrlo jakom boènom vjetru, koji je na udare dostizao brzinu veæu od 20 km/h. Unatoè tome, natjecanje i letovi bili su sigurni i bez ijednog incidenta koji bi ugrozio sigurnost letenja.

Koprivnièki su natjecatelji i na ovom natjecanju potvrdili svoje vrijednosti i time pokazali da su u samom vrhu hrvatskog zrakoplovnog jedrilièarstva kad se govori o preciznom slijetanju.

Ovaj puta najbolji koprivnièki natjecatelj u pojedinaènom plasmanu bio je Karlo Kolšek koji je osvojio 3. mjesto, dok je Goran Kolšek zauzeo 5. mjesto.