Poetna stranica 25.04.2024.  16:46
Finale kupa RH u daljinskom plivanju perajama

U subotu, 18.09., u Slavonskom Brodu održana je finalna utrka kupa RH u daljinskom plivanju perajama.Plivalo  se je po Savi, a s obzirom na vremenske uvjete, kišu, hladnoæu i izuzetno visoki vodostaj Save, jasno je da su uvjeti za natjecanje bili izuzetno loši. Boje RK " Šoderice " branili su i to vrlo uspješno samo naši najmlaði èlanovi, koji su na prijašnjim natjecanjima kupa postigli dobre rezultate.
                Lucija Šimèiæ 2. mjesto

Šoderica je u ekipnom plasmanu osvojila 1. mjesto u muškoj i  ženskoj konkurenciji i 1. mjesto u plasmanu klubova.
Ukupni pobjednik kupa RH nakon 7 održanih utrka u konkurenciji kadeta je Marcel Šestak, drugi je Filip Geršiæ. Kod mlaðih kadeta, èlanovi Šoderice isto su osvojili prva dva mjesta. Fran Maorševac pobjednik je kupa, Petar Kukec je drugi, Ervin Kukec 6. i Marko Peter 8.
KOd kadetkinja, Elena Vrabelj je 3., a Lucija Šimèiæ 4.
Ivona Kolarek osvojila je 2. mjestu u kategoriji mlaðih kadetkinja.

Ekipno smo osvojili 1. mjesto ekipno muški , 2,. mjesto ekipno žene i 1. mjesto u klupski.

Autor: Božidar Flis, 21.09.2010.