Poetna stranica 20.04.2024.  02:11
finale kupa RH u daljinskom plivanju perajama

U subotu, 8.10., u Varaždinu je održan 20. jubilarni spust po Dravi, koji je ujedno bio i finale Kupa RH u daljinskom plivanju perajama. Nakon vrlo tople jeseni, pred samu utrku su naglo paletemperature, tako da je plivaèe doèekala Drava temperature 13 stupnjeva, što je dosta toplije od prosjeka. Natjecanje je blo izvrsno organizirano, tako da su se plivaèi, kojih je bilo više od 90, nakon natjecanja mogli zagrijati i nadoknaditi izgubljene kalorije i tekuæinu. Koprivnièki ronioci nisu ni ovaj puta razoèarali, te se vratili s novom kolekcijom medalja i pehara.  Natjecanje je održano u konkurenciji parova, gdje je koprivnièki ženski par u sastavu Dragica Kramariæ i Vesna Flis, uvjerljivo potukao, ne samo žensku, nego i mušku konkurenciju. Drugo mjesto osvojile su djevojke iz 3. maja, Iva Grubiša i Laura Sutloviæ, a treæe su bile èlanice KPA Medulin Manuela Pliško i Tijana Paveliæ. Kod muških parova pobjedili su domaæini, Tomislav Tkalèec i Matija Šestanj Periæ, drugo mjesto su zauzeli Miljenko Vuliæ i Božo Flis, dok su treæe mjesto zauzeli Miroslav Matiæ i Tomislav Šakiæ iz Marsonije.
U pojedinaènoj konkurenciji , kod žena je najbolja bila medulinka Lea Ikiæ, druga Ana Podkonjak iz Geronima, a treæa Ivana Petrinjak iz Drave. U istoj utrci su koprivnièke natjecateljke Elena Vrabelj i Lucija Šimèiæ osvojile prva dva mjesta u kategoriji kadetkinja. Kod muškaraca , prvo mjesto osvojio je Robert Èupev iz Medulina, drugo Matija Aviroviæ iz Drave , a treæi je bio Marko Sremec iz Šoderice.
U plasmanu klubova pobjedu su odnijeli plivaèi Medulina ispred Šoderice i Drave.

Autor: Božidar Flis, 11.10.2011.