Poetna stranica 23.04.2024.  17:28
Svjetski kup - Lignano, Italija

Nastavljamo s odliènim rezultatima! Druga utrka Svjetskog kupa u plivanju perajama održala se u Italiji, u gradu Lignanu Sabbiadorru, 15.-17.3.2013. Nastupilo je 218 natjecatelja iz 48 klubova, a za Šodericu su nastupili: Dora Bassi, Marko Sremec, Luka i Dominik Ðurð te Vladimir Šoštariæ. Na prošloj utrci Svjetskog kupa u Egeru postavili smo visoka oèekivanja za ovu rundu, i ni pod razno nismo razoèarali: 4 medalje i 6 državnih rekorda!

Luka Ðurð je apsolutno dominirao na 50 i 100 BF gdje je zauzeo 1. mjesto u obje utrke u kategoriji juniora, a imao je i znaèajno bolja vremena i od onih koje su postizali seniori (više od 1 sec bolje!). Takoðer, Luka je na 100 BF postavio novi državni juniorski i seniorski rekord, popravivši svoj vlastiti za 28 stotinki, te on sada iznosi 45.01. Luka je zauzeo i 3. mjesto na 50 AP s rezultatom 16.34 koliko sada iznosi novi juniorski državni rekord (veæ 13. po redu u Lukinom vlasništvu). Dominik Ðurð takoðer nastavlja s fenomenalnim rezultatima, isplivavši odliènih 7:10.81 na 800 SF zauzeo je 7. mjesto, oborio je i 2 državna seniorska rekorda: na 200 SF s rezultatom 1:31.86 poboljšao je rekord klupskog kolege Marka Sremca za 2.35 sekundi i zauzeo 15. mjesto, a na 400 SF s rezultatom 3:20.64 poboljšao je svoj vlastiti rekord iz Egera za 22 stotinke i zauzeo 9. mjesto. Marko Sremec je zazuzeo 4. mjesto na 50 BF s rezultatom 22.14, 11. mjesto na 100 SF s rezultatom 42.54 te postigao osobni rekord na 50 SF s rezultatom 18.53, što je bilo dovoljno za 10. mjesto. Dora Bassi je debitirala na 400 SF otplivavši tu dionicu za odliènih 3:49.75 i zauzela 10. mjesto, a s rezultatom 25.19 na 50 BF zauzela je 6. mjesto. Vladimir Šoštariæ je sa 16.77 na 50 AP zauzeo 7. mjesto, a na 50 SF zauzeo je 14. mjesto (19.20). I na kraju, štafeta Šoderice u sastavu Luka Ðurð - Marko Sremec - Vladimir Šoštariæ - Dominik Ðurð osvojila je srebro na 4x100 SF s vremenom 2:44.24, èime su popravili svoj vlastiti rekord iz Egera za gotovo 2 sekunde (bio je 2:46.08), a Luka je kao prvi štafetist plivao 39.57 èime je popravio svoj vlastiti juniorski rekord za 4 stotinke i približio se seniorskom na samo 5 stotinki! Nakon ovog kratkog natjecateljskog razdoblja, ekipa se dalje posveæuje napornom treningu do 5. mjeseca kada ih oèekuje državno prvenstvo i, bez ikakve sumnje, pregršt novih vrhunskih rezultata.

Autor: Vladimir Šoštariæ, 18.03.2013.